Blogi

Multisensor DST810 edastab sügavuse, kiiruse ja veetemperatuuri info nutiseadmesse

Airmari 15-aastat kogemust NMEA 2000 seadmete arendamisel on andnud tulemuseks võimeka multisensori DST810, mis ühildub võrdselt hästi nii klassikaliste N2K/STNG süsteemidega kui nutiseadmetega. Multisensoris on koos sügavust, kiirust ja veetemperatuuri edastavad andurid ning eelkäijast DST800 kiirem protsessor, mis edastab andmeid 5 korda sekundis. Uudisena on multisensoris nüüd ka trimmiandur, mis kuvab ekraanile laeva külg- ja pikikallet ehk kreeni ja diferenti. (more…)

Kuidas valida SUP aerulauda?

Kas tahaksid ennast proovile panna ja midagi uut ette võtta? Aerusurf ehk SUP-lauaga sõitmine on selleks suurepärane võimalus, sest sobib nii algajatele kui edasijõudnutele. Aastasadu tagasi Hawaiilt algusese saanud veespordiala on viimastel aastatel Eestis suuresti populaarsust kogunud. Meil on palju jõgesid, järvesid ja sadu kilomeetreid mereranda, mis supitamiseks ideaalselt sobivad.  Miks mitte nautida mõnusat ilma, vees olemist ja teha trenni samal ajal? (more…)

AIS – nüüd jõukohane ka väikelaevnikule

Laevade tuvastamise automaatne süsteem AIS (Automatic Identification System) on suurtel laevadel kasutuses juba 2000-ndate algusest ning järk-järgult muutus see ka kohustuslikuks. Täna peab AIS peal olema laevadel üle 300 GT ning kõigil reisijateveoga tegelevatel alustel sõltumata suurusest. Väikelaevadel on AIS vabatahtlik, ent soovitatav. (more…)